مسدود شدن کلیه سایت های واسط پرداخت!

مسدود شدن کلیه سایت های واسط پرداخت!

شنبه 29 اسفند 1394

آخرین پنجشنبه سال 94 شاید بدترین روز کاری برای سایت های واسط پرداخت طی چند سال اخیر باشد. روزی که 22 سایت و شرکت ارائه دهنده درگاه واسط پرداخت بدون هیچگونه اعلام قبلی فیلتر و از دسترس کاربران خارج شدند!

در این بین اما دو شرکت از گزند فیلترینگ در امان ماندند که شک و شبهه فراوانی را نیز ایجاد کرده است. جایی که مدیریت پی لاین رسما درخواست اعمال قانون برای همه و نه به صورت گزینشی را داشته و دلیل این فیلتر شدن را از مسئولین جویا میشود!

هم اکنون در اوج تراکنش های پایان سال بسیاری از وبمستران ایرانی که چندین سال و بدون مشکل از درگاه های واسط پرداخت استفاده میکردند ، با رکود کسب و کار مواجه شده و نمی توانند هیچگونه تراکنش آنلاینی داشته باشند.

تا 15 فروردین 95 تکلیف این بلاتکلیفی واسط های پرداخت مشخص خواهد شد.

شرکت واسط پرداخت دیجی پی نیز که قرار بود از تاریخ 15 فروردین 95 فعالیت رسمی خود را آغاز نماید اکنون باید تصمیم بزرکی اتخاذ کند! اینکه سایت را با قالبی ناقص و پیشفرض ، صرفا جهت رفاه حال وبمستران ایرانی که چندین روز است بدلیل نداشتن درگاه پرداخت ، کسب و کار خود را تعطیل میبینند، در اختیار کاربران قرار داده و از طرفی پی سازمان فیلترینگ را به تن خود بمالد و یا نه فارق از هرگونه دغدغه و بدون دخالت در این وضع نابسامان که کسی پاسخگو نیست در کناری نشسته و تا مشخص شدن نتیجه این اتفاقات شروع کار خود را به تعویق اندازد.

تصمیم سختی است ولی اندکی صبر ....آگهی های شما